HTML5

HTML Nedir?

3 Ocak 2015 Cumartesi günü uzaktankurs tarafından hazırlandı.

HTML (Hyper Text Markup Language), web sayfaların yapısal olarak oluşturulması için kullanılan bir işaretleme dilidir. Yani web sayfaları HTML dili ile oluşturulmaktadır. HTML, bir web sayfası içerisinde olması gereken elemanların yapısal olarak nasıl oluşturulacağını tanımlar.

HTML sayfa içerisindeki elemanların biçimsel özellikleri için kullanılmaz. Bunun yerine daha çok CSS (Cascading Style Sheet) kullanımı tercih edilmelidir. Bu kursumuzdan sonra CSS kullanarak sayfalarımızın biçimsel özelliklerini nasıl değiştirebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

HTML5 kursumuz ile beraber web dünyasına ilk adımı beraber atacağız. Web sayfaları günümüzde çok popüler. Siz de HTML5 ile web sayfalarınızı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

HTML5, HTML'in son sürümüdür. HTML5 ile beraber yeni elemanlar, özellikler ve tanımlamalar gelmiştir. Sayfalarımız içerisinde bu elemanları kullanarak daha semantik web sayfaları oluşturabilmekteyiz.

HTML5 ile beraber API desteği de gelmiştir. API'ler yardımıyla farklı işlemleri HTML yapısı içerisinde kullanmamız da mümkün olacaktır.

HTML5, CSS3 ve JavaScript kurslarımızı tamamladıktan sonra Web Tasarım Ajanslarında, Reklam Ajanslarında, Grafik Tasarım Ajanslarında, Gazete ve Dergilerde uygun pozisyonlarda rahatlıkla iş sahibi olabilirsiniz. Yukarıda saydığımız kurslarımızı tamamladıktan sonra siz de rahatlıkla Statik Web Tasarımı, Grafik tasarımdan HTML yapısı oluşturma, CSS'ye dökme gibi şirketlerin ihtiyaç duyabileceği çalışmaları rahatlıkla yapabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 13:59:57

%0 %100 3509 kez gösterildi

1. HTML'e Giriş

2. Başlıklar ve Paragraflar

3. Listeler

4. Temel Biçimlendirme Elemanları ve Özel Karakerler

5. Bağlantılar

6. Resimler

7. Tablolar

8. HTML5 Elemanları
1. Videolar Belge

9. Formlar
4. Butonlar Belge
5. Listeler Belge

10. Site İskeleti Oluşturma