Uzaktan eğitim kursları ile iş fırsatları

8.11.2014 15:08:17 tarihinde uzaktankurs yazdı.

Alınan kursların en büyük avantajı devam zorunluluğu olmadan uzaktan eğitim yoluyla sertifika alınabiliyor olmasıdır

Uzaktan eğitim yoluyla verilen eğitimlerle belirli branşlarda yetki belgesine ve sertifika almanıza imkan sağlanmaktadır. Bilgisayar işletmenliği, bilgisayar destekli tasarım, üç boyutlu tasarım, bilgisayarlı muhasebe, web tasarım gibi kurslara katılarak, aldığınız bu belgelerle ya kendi işinizi kurabilir veya yeni bir işe girebilirsiniz.

KOSGEB kredilerinden yararlanmak isteyen girişimciler ile herhangi bir ulusal  veya uluslararası projeye dahil olmak isteyenlerin karşılaştıkları sorunların  başında, girişimcilerin alanlarıyla ilgili bilge, beceri ve deneyimlerini  belgelendirememeleri geliyor.

Meslekte yeterlilik belgeleri
Uzaktan Kurs bünyesinde açılan kurs ve sertifika  programları ile meslekte yeterlilik belgesi alarak, işsiz vatandaşların kabiliyetlerini geliştirmeleri ve iş gücü piyasasında yer almalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

MEB verilerine göre, işsiz gençlerin iş bulmalarının önündeki en büyük  engel, yapmayı düşündükleri meslekle ilgili belge veya sertifikaya sahip  olmamaları olarak gösteriliyor. Uzaktan Kurs,  açtığı meslek kursları ile işsiz gençlerin meslek edinmelerini ve önceki  öğrenmelerini belgelendirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Çalışanlar için uzaktan eğitim büyük fırsat
Özellikle AB'ye uyum  sürecinde sertifika ve belgeler, her geçen gün  daha önemli hale geldi. Belgesi olmayan işsiz vatandaşlar gerek kamuda, gerekse  özel sektörde iş bulmakta zorlanıyor.

İş yeri açmak veya bazı teşviklerden yararlanmak isteyenlerden de kurmayı düşündüğü işle ilgili bir sertifika ya da belgeye sahip olması isteniyor.

Kurumun uzaktan eğitimle belge vermesi ise herhangi bir kursa devam  edecek zamanı olmayanlar için oldukça cazip görünüyor.

Sertifika programına katılanlar, kurs sonrası Bakanlık tarafından  yapılan merkezi sınavda başarılı olmaları durumunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  sertifikaya sahip oluyorlar.

uzaktan eğitimkurslariş fırsatlarıkosgebkrediuzaktan kurseğitimkurssertifika

Yorumlar